Główna strona / Aparaty fotograficzne / Aparaty cyfrowe / Mirorrless system cameras

Fujifilm X-T2 Srebro
16520882

Bezpłatna dostawa
Fujifilm X-T2 to następca kultowej konstrukcji X-T1. W nowym modelu znajdziemy między innymi matrycę APS-C o rozdzielczości 24.3 MPix, bardzo wysoką czułość ISO 51200 ISO a także najnowocześniejszy 325 punktowy autofocus.

5 081 zł
4 131 zł (netto)
-17%
6 118 zł
Oszczędzasz 1 037 zł
Gwarancja: 24 miesiące
Wyprzedane

Produkt niedostępny. W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt.

Dlaczego u nas
Bezpieczne zakupy

Jesteśmy zweryfikowanym klientem portalu i posiadamy dTest i APEK certyfikat.

Punkty odbioru

Swój towar możesz odebrać także w punktach odbioru.

Towar w magazynie

98% wszelkiego asortymentu jest w magazynie i jest on przygotowany do natychmiastowej wysyłki.

Darmowa dostawa

DARMOWA dostawa na terenie całej Polski przy zakupie wszelkich aparatów cyfrowych oraz obiektywów.

Zbliżone produkty
Fujifilm X-T2 + 18-55 mm czarny Fujifilm X-T2 + 18-55 mm czarny
-30%
5 990 zł
Fujifilm X-T2 to następca kultowej konstrukcji X-T1. W nowym modelu znajdziemy między innymi matrycę APS-C o rozdzielczości 24.3 MPix, bardzo wysoką czułość ISO 51200 ISO a także najnowocześniejszy 325 punktowy autofocus.
porównaj Więcej info
Wyprzedane
Fujifilm X-T2 czarny Fujifilm X-T2 czarny
-39%
3 738 zł
Fujifilm X-T2 to następca kultowej konstrukcji X-T1. W nowym modelu znajdziemy między innymi matrycę APS-C o rozdzielczości 24.3 MPix, bardzo wysoką czułość ISO 51200 ISO a także najnowocześniejszy 325 punktowy autofocus.
porównaj Więcej info
Wyprzedane

Fujifilm X-T2 Srebro
16520882

Opis produktu

separate camera body without lens

W nowym modelu znajdziemy między innymi matrycę APS-C o rozdzielczości 24.3 MPix, bardzo wysoką czułość ISO 51200 ISO a także najnowocześniejszy 325 punktowy autofocus. Nowy korpus pozwali również na rejestrowanie video z rozdzielczością 4K. Aparat jest w całość uszczelniany i odporny na zachlapanie a także niską temperaturę, zachowując jednocześnie swoją niewielką wagę.

X-T2 czyli druga odsłona najbardziej zaawansowanego modelu z pośród bezlusterkowców marki Fujifilm. Silnikiem nowego X-T2 jest dokładnie taka sama matryca jaką zastosowano w modelu X-Pro2, X-Trans CMOS III z rozdzielczością 24 Mpix. Matryca ta jak i cały korpus obsługiwana jest przez procesor X-Processor PRO. W matrycy tej zastosowano o 234% większe pole zawierające czujniki odpowiedzialne za detekcję fazy, co daje użytkownikowi zdecydowanie skuteczniejszą i dokładniejszą pracę autofokusa. 

Fujifilm X-T2 w porównaniu do swojego poprzednika ma nieco większe rozmiary (132.5 szer. x 91.8 wys. x 49.2 gł. mm) model X-T1 dla przypomnienia miał (129 x 89.8 x 46.7 mm). Powiększony został także uchwyt, a dodatkowo i wizjer zyskał większą muszlą oczną. Waga aparatu również wzrosła gdyż teraz wraz z baterią i kartą pamięci to 507 gramów.

Jakości wykonania, cóż tutaj niewiele się zmieniło gdyż sytuacja przedstawia się podobnie jak w X-T1. X-T2 to topowy model FujiFilm, zatem w konstrukcji jego korpusu wykorzystano stopy magnezu. Biorąc aparat do ręki od razu czujemy, że mamy do czynienia z solidnym i wytrzymałym sprzętem. Co więcej, aparat został oczywiście uszczelniony przed niekorzystny wpływem czynników zewnętrznych, takich jak kurz czy wilgoć. Odporny jest również na niskie temperatury do -10 stopni Celsjusza.

W aparacie zastosowano akumulator NP-W126S o pojemności 1260 mAh, którego wydajność wynosi około 340 zdjęć. Przyglądając się złączom dostępnym w X-T2, zauważymy pewne zmiany w stosunku do X-T1. W nowym modelu mamy złącza USB 3.0, mikro HDMI oraz gniazdo mikrofonowe 3.5 mm i wężyka spustowego 2.5 mm. Również w zakresie obsługi kart pamięci zaszły zmiany, bowiem w X-T2 (podobnie z resztą jak w X-Pro2) przybyła dodatkowa kieszeń. Nie zmienił się natomiast rodzaj obsługiwanych kart i nowy Fujifilm, tak jak poprzednik jest kompatybilny z kartami standardu SD, SDHC i SDXC. Warto jednak zaznaczyć, że obydwa sloty obsługują szybki standard UHS-II.

Pewne zmiany zauważymy także w obrębie elementów sterujących. W przypadku górnej ścianki zrezygnowano z przycisku dedykowanego do nagrywania filmów. W tych samych miejscach odnajdziemy pokrętła ISO, czasu migawki oraz kompensacji ekspozycji. Warto jednak dodać, że zwiększył się ich rozmiar, a w szczególności wysokość, dzięki czemu są wygodniejsze w obsłudze. W przypadku koła kompensacji ekspozycji mamy od czynienia z rozwiązaniem wprowadzonym w modelu X-Pro2. Znajdziemy na nim zakres +/-3EV, a dodatkowa opcja C pozwala zwiększyć tę wartość przy pomocy koła sterującego do +/-5EV. Dodatkową zmianę wprowadzono w przyciskach blokujących obrót pokrętła ISO i czasu migawki. W X-T1 należy trzymać je wciśnięte, by móc obrócić dane pokrętło. W X-T2 natomiast przyciski działają naprzemiennie. Kolejne wciśnięcia włączają lub wyłączają blokadę. Pod wspomnianymi pokrętłami, tak jak u poprzednika, mamy dodatkowe pierścienie. PierwszyDRIVE kontroluje tryb pracy aparatu, a drugim ustawiamy tryb pomiaru światła. 

Górna część tylnej ścianki pozostała w zasadzie niezmieniona pod względem elementów sterujących. Idąc od lewej mamy tam zatem przycisk usuwania zdjęć, tryb odtwarzania, guzikAE-L, pokrętło sterujące oraz przycisk AF-L. Zniknął przycisk FOCUS ASSIST, a na jego miejscu (po prawej stronie wyświetlacza) pojawił się dżojstik wykorzystywany do kontrolowania położenia aktywnego pola AF. Tak jak u poprzednika w tej część obudowy mamy przycisk Quruchamiający podręczne menu, przycisk DISP/BACK, oraz krzyżak wielofunkcyjny. Warto dodać, że przyciski kierunkowe mają zwiększoną wysokość, a tym samym bardzie wystają poza obrys korpusu. Dzięki temu ich obsługa jest wygodniejsza.


Specyfikacja
Polskie menu: TAK
Kolor obudowy: Srebrny
Wymiary obudowy (mm): 132,5x 91,8x 49,2
Waga obudowy (g): 507 g
Materiał obudowy: Magnez
Obiektyw: without lens
Wytrzymałość baterii: 340
Typ akumulatora: Fujifilm NP-W126S
Interfejs: HDMI, USB, WI-FI
Format wideo: H.264, MPEG-4
Zapis audio: TAK
Rozdzielczość filmu wideo: Ultra HD (3840 × 2160)
Formaty plików: JPEG, RAW
Wielkość wyświetlacza: 3"
Typ wizjera: Elektroniczny
Typ migawki: Migawka mechaniczna
ISO - Czułość maksymalna: 51200
Lampa dodatkowa AF: TAK
Typ matrycy: CMOS
Rozdzielczość: 24,3 Mpx
Format matrycy: APS-C
Wyświetlacz dotykowy: TAK
Zawartość opakowania

Fujifilm X-T2
aparat
akumulator litowo-jonowy NP-W126S
ładowarka BC-W126
zewnętrzna lampa błyskowa EF-X8
pasek

Pliki multimedialne


ZAPYTAJ O PRODUKT
 *
 *
 *
 *
  *
Wypełnij wszystkie pola oznaczone *

Przesyłając zapytanie, jestem świadomy przetwarzania moich danych osobowych, w celu udzielenia odpowiedzi na to pytanie.