Główna strona / Aparaty fotograficzne / Aparaty cyfrowe / Lustrzanki

Pentax K-1 Mark II Body
K-1II

K-1 Mark II to to druga odsłona pełnoklatkowej lustrzanki Pentax. Aparat przejął po swoim poprzedniku wszystkie najlepsze cechy, udoskonalając je i oferując dodatkowo kolejne innowacyjne rozwiązania

7750 zł
6301 zł (netto)
z VAT, plus dostawa
-12%
8838 zł
Oszczędzasz 1088 zł
Gwarancja: 24 miesiące
Wyprzedane

Produkt niedostępny. W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt.

Dlaczego u nas
Bezpieczne zakupy

Jesteśmy zweryfikowanym klientem portalu i posiadamy dTest i APEK certyfikat.

Punkty odbioru

Swój towar możesz odebrać także w punktach odbioru.

Towar w magazynie

98% wszelkiego asortymentu jest w magazynie i jest on przygotowany do natychmiastowej wysyłki.

Darmowa dostawa

DARMOWA dostawa na terenie całej Polski na wybrane produkty.

Pentax K-1 Mark II Body
K-1II

Opis produktu

Druga odsłona zaawansowanej, pełnoklatkowej lustrzanki cyfrowej Pentax
K-1 Mark II to to druga odsłona pełnoklatkowej lustrzanki Pentax. Aparat przejął po swoim poprzedniku wszystkie najlepsze cechy, udoskonalając je i oferując dodatkowo kolejne innowacyjne rozwiązania. Imponująca czułość ISO 819200, profesjonalny system Pixel Shift Resolution II, 5-osiowa i 5-stopniowa stabilizacja obrazu SR oraz niezwykle szybki procesor PRIME IV to gwarancja doskonałych rezultatów. Pentax K-1 Mark II sprawdzi się również podczas rejestrowania wideo - rozdzielczość Full HD 60i zapewnia uzyskanie płynnych obrazów.

Cechy wyróżniające aparat Pentax K-1 Mark II
Pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 36.4 MPix
Aparat Pentax K-1 Mark II wyposażony został w matrycę w formacie 24x36 mm o rozdzielczości ponad 36 mln pikseli. Dzięki temu gwarantuje doskonałą rejestrację szczegółów pozwalając na wykonywanie ogromnych powiększeń i dając swobodę kadrowania.

Ponadto aparat pozbawiony jest filtra AA (antyaliasingowego), co zapewnia jeszcze bardziej szczegółowe zdjęcia. Zastępuje go symulator filtra AA, działający w oparciu o mikroskopijne drgania matrycy. To rozwiązanie jest tak samo efektywne jak tradycyjny filtr, a dodatkowo umożliwia ustawienie stopnia redukcji lub całkowite wyłączenie tej funkcji. W połączeniu z 14-bitowym systemem zapisu obrazu Pentax K-1 Mark II pozwala uzyskać obraz o niezwykle płynnej gradacji i charakteryzujący się bogatą kolorystyką i wiernym odwzorowaniem barw.

Szeroki zakres czułości
Ogromna rozdzielczość matrycy Pentaxa K-1 Mark II to nie wszystko - oprócz tego sensor ten pozwala na korzystanie z ekstremalnie wysokich czułości ISO, które zapewnią możliwość fotografowanie przy minimalnej ilości światła. Maksymalnie aparat oferuje czułość ISO 819200, która wykorzystuje zaawansowany system przetwarzania obrazu. Dzięki temu dla każdej wartości czułości ISO aparat dostarcza wysokiej jakości obraz. Tak ogromne wartości czułości ISO doskonale sprawdzą się w warunkach słabego oświetlenia, zwiększając możliwości ekspozycji bez konieczności korzystania ze statywu. Pozwoli też na szerokie możliwości naświetleń, nawet przy obiektywach o słabej jasności.

Liczy się każdy detal - funkcja Pixel Shift Resolution II
System Pixel Shift Resolution II został stworzony specjalnie z myślą o dostarczaniu użytkownikom możliwie najbardziej szczegółowych fotografii. Technologia ta pozwala na uzyskanie pełnej informacji RGB dla każdego pojedynczego piksela. Dzięki temu aparat zbiera jeszcze więcej danych, co przekłada się na opracowywanie wyjątkowo szczegółowych obrazów, z doskonałym odwzorowaniem detali.

Ponadto technologię tę można wykorzystać do korekcji ruchu - w trakcie wykonywania zdjęć seryjnych następuje automatyczne wykrycie poruszającego się motywu. Zaawansowany algorytm przetwarza obraz tak, aby zminimalizować efekt poruszenia. Mikro przesunięcia matrycy są również wykorzystywane do korekty linii horyzontu. Jej położenie jest automatycznie korygowane w momencie wykrycia przechyłu, co ułatwia fotografowanie z ręki.

Zaawansowany procesor PRIME IV
Pentax K-1 Mark II wykorzystuje zaawansowany procesor PRIME IV, który obsługuje funkcje usuwania szumów Fine Sharpness i Extra Sharpness. Dzięki nim kontury są oddawane w bardziej naturalny sposób.

Ponadto aparat oferuje innowacyjną technologię opracowaną przez Pentax Real-time Scene Analysis, która kompensuje wady obiektywów, takie jak m.in. aberracja chromatyczna, winietowanie czy różnego rodzaju zniekształcenia.

5-osiowa i 5-stopniowa stabilizacja obrazu
Pentax K-1 Mark II oferuje 5-osiową i 5-stopniową stabilizację obrazu SR II, pozwalającą na znaczne wydłużenie czasu naświetlenia (5 stopni przysłony) bez obawy o poruszenie. System działa zarówno w zakresie przechylania, obracania, jak i przesunięć w pionie oraz poziomie. W połączeniu z bardzo wysoką czułością aparat umożliwia wykonywanie zdjęć w praktycznie każdych warunkach, niezależnie od ilości światła, jasności obiektywu czy użytego czasu.

Specyfikacja
Kolor obudowy: Czarny
Wyświetlacz dotykowy: NIE
Wymiary obudowy (mm): 139 x 104 x 79
Waga obudowy (g): 1010 g
Typ akumulatora: Pentax D-LI90
Interfejs: HDMI, USB
Wytrzymałość baterii: 670 klatek
Rozdzielczość filmu wideo: Full HD (1920×1080)
Typ nośnika pamięci: SD / SDHC / SDXC
Wbudowana lampa błyskowa: TAK
Rozdzielczość wyświetlacza: 1037000
Wielkość wyświetlacza: 3,2"
Prędkość wykonywania serii zdjęć: 4,5 sn./s
ISO - Czułość maksymalna: 819200
Typ adaptera bagnetowego: PENTAX KAF2
Stosunek boków zdjęcia: 3:2
Rozdzielczość: 31,7 Mpx
Typ aparatu fotograficznego: Cyfrowa lustrzanka
Obiektyw: without lens
Typ czujnika: CMOS
Zawartość opakowania


Pentax K-1 Mark II
stopki ze stykami FK (zamontowana na aparacie)
Osłona oka FT (zainstalowana na aparacie)
Osłona celownika ME
Osłona gniazda synchronizacji 2P (zainstalowana na aparacie)
Pokrywa mocowania obiektywu do korpusu K II (zamontowane na aparacie)
Trójgraniasty pierścień i pokrywa ochronna (zamontowane na aparacie)
Pokrywka gniazda pojemnika na baterie (zamontowana na aparacie)
Bateria litowo-jonowa D-LI90 z możliwością ładowania
Ładowarka D-BC90
Przewód zasilania
Pasek O-ST162
Oprogramowanie (CD-ROM) S-SW171

Pliki multimedialne


ZAPYTAJ O PRODUKT
 *
 *
 *
 *
  *
Wypełnij wszystkie pola oznaczone *

Przesyłając zapytanie, jestem świadomy przetwarzania moich danych osobowych, w celu udzielenia odpowiedzi na to pytanie.