Główna strona / Nowości / Nikon D850

Nikon D850

Digiexpert.pl - Nikon D850    Imponująca rozdzielczość 45,7-megapikseli, szybki tryb zdjęć seryjnych, bogate funkcje filmowe i korpus, który przetrzyma wszystko - to główne cechy zaprezentowanego dziś modelu D850. Zobacz, co musisz wiedzieć o nowej lustrzance Nikona.
 
 
 
 
Nikon D850 ma być niekwestionowanym tytanem pracy, który połączy wysoką rozdzielczość, rewelacyjną jakość obrazu, szybkość i wydajność oraz zaawansowaną ergonomię. Słowem, ma być marzeniem niejednego profesjonalisty - zarówno fotografa mody, krajobrazu, a nawet sportu. Jak zapewnia producent, D850 „rozpali zmysły zawodowców i wielu może dać powód do zastanowienia się nad zmianą systemu“.

 
Zaprezentowany dziś D850 jedynie z wyglądu przypomina swojego poprzednika. Wnętrze to już całkiem inna historia. Aparat przeszedł bowiem usprawnienia w niemal każdym calu. Otrzymujemy nową pełnoklatkową matrycę BSI CMOS bez filtra dolnoprzepustowego o imponującej rozdzielczości aż 45,7 milionów pikseli. Do tego jest ona wspierana procesorem obrazu EXPEED 5, czyli najbardziej zaawansowaną jednostką Nikona, którą możemy także znaleźć we flagowcu D5. Dzięki temu nowym D850 będziemy w stanie fotografować w zakresie czułości ISO 64 - 25600 (możliwość rozszerzenia do ISO 32 - 102400), a zdjęcia na wyższym ISO mają charakteryzować się odpowiednią wyrazistością i kolorystyką oraz znikomym szumem.

Znaczącej poprawie uległ także tryb zdjęć seryjnych. Poprzednik zapewniał wykonanie 5 kl./s. Nie można więc było go uznać za demona prędkości. Z nowym D850 jest zupełnie inaczej. Tryb seryjny ma pozwolić na fotografowanie z maksymalną szybkością 7 kl./s przy pełnym wsparciu AF. Jednak po podłączeniu do korpusu battery gripa MB-D18 i akumulatorów EN-EL18a/b prędkość rejestrowanych ujęć wzrośnie do aż 9 kl./s. Co więcej, jak zapewnia producent bufor aparatu zapełni się dopiero po wykonaniu 51 zdjęć (14-bitowy RAW o rozdzielczości 45,75 Mp w rozmiarze 8256 x 5504 pikseli). Ponadto D850 ma zapewniać możliwość skorzystania z pełnej elektronicznej i bezgłośnej migawki w trybie Live View. Dzięki temu będziemy w stanie fotografować z prędkością 30 kl./s. Jednak w tym trybie zdjęcia zostaną zmniejszone do 8,6-megapikseli.

W szybkim fotografowaniu pomoże także 153-punktowy system AF z centralnym punktem czułym do -4 EV (pozostałe punkty czułe do -3 EV). Do tego ma pokrywać o 30% większą powierzchnię kadru niż w przypadku reporterskiego modelu D5 - zaznacza producent. Z flagowca zaczerpnięto natomiast czujnik RGB o rozdzielczości 180 tys. punktów, który jeszcze lepiej ma sobie radzić z rozpoznawaniem scen i śledzeniem twarzy.
Dlaczego u nas
Bezpieczne zakupy

Jesteśmy zweryfikowanym klientem portalu i posiadamy dTest i APEK certyfikat.

Punkty odbioru

Swój towar możesz odebrać także w punktach odbioru.

Towar we własnym magazynie

98% wszelkiego asortymentu jest w magazynie i jest on przygotowany do natychmiastowej wysyłki.

Darmowa dostawa

DARMOWA dostawa na terenie całej Polski na wybrane produkty.